Dom

Niewielki domek na działce pracowniczej? Rewelacja!

Czasem nie mamy koncepcji, co zrobić z użytkowaną działką pracowniczą. Zrezygnować z niej czy zostawić samej sobie? Nie rób tego! Istnieje dużo pomysłów pozwalających ją efektywnie użytkować. Stąd warto podać trochę propozycji – jak wykorzystać ogródek POD.

Domki drewniane i altany – co może nas zainteresować?

Bieżące wykorzystanie posesji jest zależne wyłącznie od tego, czego akurat potrzebujemy. Gdy leżą w pewnej odległości od Twojego miejsca zameldowania, opłaca się wznieść na nich domki drewniane. To idealna opcja, by zrelaksować się po wyczerpujących zmaganiach w doskonałej lokalizacji. Z tym, że rzecz nie prezentuje się tak prosto, jak byśmy tego chcieli. Weźmy pod uwagę, że na takiej działce nie wznosi się konstrukcji, która całkowitą wielkość użytkową ma większą niż 35 m2 powierzchni. Dokładnie z tego powodu nadzwyczaj ważne jest, aby z rozmysłem zaprojektować taki domek. Jednak gdy go zbudujemy, to będziemy się emocjonować niesamowitymi spotkaniami z najbliższymi bądź znajomymi. Świetnie, jeśli taka działka znajduje się trochę dalej od naszego stałego adresu, bowiem wtedy możemy spokojniej zażywać wywczasów, bez potrzeby myślenia o tym, co teraz dzieje się w domu. Można również wznieść tutaj mniejszą konstrukcję. Postawienie altany jest oszczędniejsze aniżeli domki drewniane, a równie dobrze służy do spędzania czasu w gronie znajomych. Jednak to opcja wyłącznie do spotkań podczas przyjemnej pogody, a kiedy pojawią się deszcz i wiatr, budowla nie osłoni przed kaprysami pogody.

Na co uważać podczas budowy domku lub altanki?

Przede wszystkim musimy pomyśleć o tym, żeby przestrzeń użytkowa byla nie większa niż niż 35 m2, ponieważ inaczej będziemy potrzebowali urzędowej zgody na budowę. Przypomnijmy, że wymiar w górę też nie jest dowolna: 4 m rzy dachu płaskim i 5 m przy dachu stromym. Czy to wystarczy, by wyposażyć domki drewniane mazowieckie ergonomicznie i zmieścić tam wszystko, co niezbędne? Gdy chcemy dość użytecznego domku, niełatwo będzie to zrobić na tak małej powierzchni, chyba że mamy dobry plan. Dlatego opłaca się zakupić schemat budowy takiego domku, w którym wszystko będzie dokładnie przewidziane.