Dom

Salon w ogrodzie zimowym? Jak najbardziej!

Jeżeli na posesji pojawia się ogród zimowy, wewnątrz znajdzie się z pewnością oryginalne wnętrze. Wtedy istotną funkcję odgrywają komfortowe meble, wśród których ciężko obejść się bez fotela, sofy i stolika kawowego. Kiedy chcesz, by w Twoim ogrodzie pojawiły się naprawdę tropikalne warunki, musisz założyć źródło ogrzewania. Wtedy odpoczniesz z tabletem czy gazetą w otoczeniu fikusów lub storczyków. Relaks przy kawce pod palmami sprawdza się naprawdę wyjątkowo. Najbardziej pasują odpowiednie będą wschodnie dekoracje z charakterystycznymi ornamentami ozdobnymi. Można w takim miejscu stworzyć przyjazny klimat z ceramicznymi gadżetami, trociczkami i lampionami. Na sofie czy fotelu rozłóż wzorzyste koce , zaś na podłodze jaśki w urozmaiconych rozmiarach. Klimat musi tu zapraszać do rozkosznego wypoczynku.

Wyposażenie ogrodowego wnętrza – jakie meble pasuje najlepiej?

Naturalne źródło rattanu sprawia, że ten surowiec doskonale sprawdzi się w charakterze wyposażenia oranżerii. Ale mamy też do dyspozycji technorattan, chętnie stosowany przez designerów i producentów rozwiązań do ogrodu. Jego największą zaletą jest duży stopień odporności na zmiany temperatury i wilgotność powietrza. Na skutek działania promieniowania UV i wilgoci nie zmienia wyglądu ani koloru, co sprawia, że jest jedną z ciekawszych propozycji do ogrodu pod dachem. Inny pomysł na to pomieszczenie dają palety, którym można ofiarować kolejne życie pod postacią mebli. Odpowiednio przekształcone stoliki, siedziska, półki, a nawet sofy świetnie odnajdują się w towarzystwie zieleni. Poza tym możesz wykorzystać donice – do ich stworzenia przydadzą się również palety. Idąc dalej w takim kierunku można umieścić w paru punktach drewniane pudła, które przydadzą się jako organizery na podręczne drobiazgi. Uważaj, by części umeblowania nie były zbyt masywne.

Ogród zimowy na tarasie – interesująca inicjatywa

W przypadku gdy chcesz urządzić coś niezwykłego, postaw ogród zimowy na tarasie. Nie musisz mieć obszernego placu, by zyskać kawał zielonej przestrzeni we własnym domu. Płaszczyzny są w nim ze szkła czy przezroczystego tworzywa. Przede wszystkim należy zadbać, by ich krawędzie ze ścianami były odpowiednio zespolone. Wykreowanie domowego klimatu to bardzo ważna sprawa. W zacisznym miejscu otoczonym z każdej strony zielenią spędzisz miło czas na rozmowach z rodziną i z przyjaciółmi. Codzienna herbata i książka czy krzyżówka w dłoni przy takim tle to wyjątkowo cenne chwile.